تو به من خندیدی

وووووووووووووووووووووووووووو

 

Next

گروه فیلم : اکشن - فانتزی - هیجان انگیز زبان فیلم : زیرنویس فارسی
سال اکران : 2007                        خلاصه فیلم :
کریس جانسون صاحب توانایی شگرفی است، اما به خاطر داشتن همین ویژگی همچون فراری ها زندگی سختی را می گذراند. او قادر به دیدن حوادثی است که دقایقی بعد رخ خواهد داد، از این رو ماموران دولت به دنبال او هستند تا از توانایی کریس استفاده کنند. اما کریس شغلی کوچک به عنوان شعبده باز در لاس وگاس پیشه کرده و تصمیم دارد تا از چنگ آنها فرار کند. کریس از توانایی خود سر میزهای قمار برای برد بیشتر استفاده می کند و همین امر باعث می شود رد پای او توسط کالی فریس، مامور دولت کشف شود. کالی می خواهد برای یافتن محل بمب هسته ای که قرار است به زودی توسط تروریست ها در لس آنجلس منفجر شود، از کریس استفاده کند. اما کریس از چنگ او می گریزد. در حین فرار با دختری به نام لیز آشنا می شود و در می یابد عشق حقیقی خود را یافته است. تروریست ها نیز که پی به وجود کریس برده و او را خطری بالقوه برای خود می دانند، تصمیم به کشتن او گرفته اند...

.............................................................................

 

 

 

An Unfinished Life
گروه فیلم : داستانی زبان فیلم : زیرنویس فارسی سال اکران : 2005
خلاصه فیلم :
آینار که پس از گذشت سال ها هنوز درشوک مرگ پسرش به سرمی برد، بعد ازمرگ همسرش مزرعه را به حال خود رها کرده است. او غیر از میچ کارگر مزرعه دوستی ندارد و اینک که او در اثر حمله خرس به شدت زخمی شده، علاوه مراقبت از او به تنهایی کارهای مزرعه را انجام می دهد. اما آرامش زندگی او با آمدن عروس اش جین ، به هم می ریزد. آینار که او را در مرگ پسرش مقصر می داند، ابتدا از پذیرش او امتناع می کند. اما جین تنها نیست و همراه او دخترکی به نام گریف حضور دارد که نوه آینار محسوب می شود. در آغاز زندگی درغرب برای گریف در کنار آینار چندان دلچسب نیست، ولی به زودی با پدربزرگش انس می گیرد و هر دو به هم علاقه پیدا می کنند. جین نیز در رستوران دهکده شغلی برای خود پیدا می کند و با کلانتر کرین رابطه ای عاطفی برقرار می کند. به نظر می رسد که همه چیز روبه راه است، اما آمدن گری دوست سابق جین باعث بروز حوادثی تازه می شود .

.............................................................................

 

 

The Number 23
گروه فیلم : داستانی - هیجان انگیز زبان فیلم : زبان اصلی سال اکران : 2007
خلاصه فیلم :
Walter Sparrow یک مامور کنترل حیوانات است که توسط سگی گاز گرفته می شود و این اتفاق باعث می شود که او دیرتر به محل قرارش با همسرش آگاتا برسد. آگاتا در جلوی یک کتاب فروشی منتظر او بود و به دلیل دیر کردن والتر ، تصمیم می گیرد به داخل مغازه برود تا والتر برسد. امروز تولد والتر است بنابراین آگاتا تصمیم می گیرد به عنوان هدیه برای او کتابی بخرد. او رمانی با جلدی قرمز به نام The Number 23 را برای او میخرد و این شروع اتفاقاتی است که زندگی آنها را تغییر خواهد داد ...زمانی که والتر کتاب را می خواند متوجه می شود داستان کتاب بسیار شبیه زندگی اوست ...

.............................................................................

 

 

 

 The Bourne Ultimatum
گروه فیلم : اکشن - هیجان انگیز - ماجرایی – معمایی زبان فیلم : زیرنویس فارسی
سال اکران : 2007                         خلاصه فیلم :
جیسون بورن از سوی کسانی که در CIA او را برای آدم کشی تربیت کرده اند، تحت تعقیب است. او که هنوز از فراموشی رنج می برد، موفق می شود تا هویت واقعی خود-دیوید وب- را کشف کند. اما کاملاً از آن چه بر سرش آمده، اطلاعی ندارد. دیدن مقاله ای در روزنامه که توسط سایمون راس درباره گذشته اش منتشر شده، باعث می شود تا به سراغ وی برود. اما با وجود دقت بیش از اندازه بورن، راس سر قرار توسط پاز-یکی از آدم کش های تریدستون- کشته می شود. راس قبل از مرگ چیزهایی درباره جیسون و تریدستون-کسی که او را آموزش داده- به وی می گوید. ظاهراً کسانی در CIA از جمله نوآ ووسن، نمی خواهند تا جیسون و دیگران به حقایقی ناخوشایند دست یابند. از طرف دیگر او امیدوار است تا سیستمی که با نام رمز Blackbriar شناخته می شود فعال کرده و پا جای پای تریدستون بگذارد. ووسن برای یافتن رد بورن از پاملا لیندی کمک می خواهد. اما لیندی خیلی زود به رفتار و نیت ووسن شک می کند. بورن نیز بعد از برخوردی دوباره با نیکی پارسونز از سوی آدم کش های تریدستون و ووسن تحت تعقیب قرار می گیرد. ولی سر انجام موفق به دیدن دکتر آلبرت هیرش می شود. کسی که جواب تمامی سوال های بورن در نزد اوست .

 

.............................................................................

 

 zodiac
گروه فیلم : داستانی -هیجان انگیز – تاریخی زبان فیلم : زیرنویس فارسی
سال اکران : 2007                           خلاصه فیلم :
یک قاتل زنجیره ای ناشناس و مرموز شروع به کشتن تعدادی از ساکنین شمال کالیفرنیا می کند و این منطقه را در ترس و وحشت فرو می برد . این قاتل بی رحم که بخاطر علامتهای عجیبی که در نامه هایش به پلس وجود دارد به زودیاک مشهور شده آنقدر باهوش است که پلیس تاکنون نتوانسته با تمام تلاشهایش هویت او را کشف کند . دو کاراگاه زبده به اسامی دیوید توچی و بیل آرمسترانگ در حال بررسی و پیدا کردن سرنخ از او هستند و از سوی دیگر روزنامه نگاری به اسم رابرت گری اسمیت نیز سرگرم پیگیری ماجرا و تحقیق در مورد زودیاک است . گری اسمیت بر اساس تحقیقات گسترده خود و مصاحبه با افراد گوناگون فردی به اسم آرتور لی آلن را بعنوان قاتل معرفی می کند اما مدارک او کافی نیست و پلیس آلن را بی گناه تشخیص می دهد . بنابراین مجموعاً در طول چندین سال تعدادی قتل اتفاق می افتد بدون اینکه ردپایی از کسی که آنها را مرتکب شده بجای مانده باشد .

.............................................................................

 Vacancy
گروه فیلم : ترسناک - هیجان انگیز زبان فیلم : زیرنویس فارسی
سال اکران : 2007                   خلاصه فیلم :
دیوید به همراه همسرش امی در حال رانندگی در جاده ای خلوت است . این دو که با هم اختلاف دارند مشغول جر و بحث هستند که ناگهان با حیوانی وسط جاده روبرو می شوند و در نتیجه اتومبیل آنها با برخورد به کنار جاده صدمه دیده و از کار می افتد . آنها تصمیم می گیرند آنشب در هتل کوچکی که در نزدیکی آنجاست اقامت کنند . مدیر هتل فردی عصبی و ترسناک است که آنها را مجبور می کند در اتاق ماه عسل اقامت کنند اما آنها چاره ای ندارند و بالجبار قبول می کنند در یک رختخواب مشترک بخوابند . اتاق بسیار کثیف و پر از سوسک و موش است و آب آشامیدنی سالمی نیز ندارد . در ادامه دیوید چند فیلم ویدیوئی بدون برچسب در اتاق پیدا می کند و برای سرگرم شدن تصمیم می گیرد آنها را ببیند اما نوارها چند فیلم ترسناک آماتوری هستند . دیوید با کمی دقت متوجه می شود همه این فیلمها در همان اتاقی که در آن سکونت دارند ساخته شده و دربردارنده صحنه های فجیع قتل مشتریان قبلی هتل است و در ادامه در می یابند تمام حرکات آنها تصور یکسری دوربین مدار بسته تحت نظر است و بنابراین باید راهی برای نجات خود پیدا کنند .

.............................................................................


Fracture
گروه فیلم : هیجان انگیز – معمایی زبان فیلم : زیرنویس فارسی
سال اکران : 2007                    خلاصه فیلم :
تد کرافورد دانشمند باهوش ، مسن و ثروتمندی است که به همسرش جنیفر علاقه شدیدی دارد . اما او به تازگی متوجه شده که همسرش با یک افسر پلیس رابطه نامشروع دارد و بنابراین چون طاقت خیانت او را ندارد همسرش را با شلیک گلوله ای بقتل می رساند . او تصمیم می گیرد نقشه ای را طراحی کند تا خود را بی گناه جلوه داده و قتل را به گردن آن افسر پلیس بیندازد . از سوی دیگر وکیل جوانی به اسم ویلی بدنبال شهرت و ثروت است مامور رسیدگی به پرونده کرافورد می شود . او که جوانی مغرور و با اعتماد بنفس است ابتدا تصور می کند که چون کرافورد بقتل اعتراف کرده پرونده ساده ای دارد و نیاز به تحقیقات خاصی ندارد اما بتدریج که در دام نقشه های کرافورد گرفتار می شود در می یابد که قضیه به این سادگی نیست

............................................................................


Ghost Rider
گروه فیلم : اکشن - هیجان انگیز  زبان فیلم : زیرنویس فارسی
  سال اکران 2007 :          خلاصه فیلم :
در مورد مرد موتور سواری به اسم جانی بلیز است که با شیطان معامله می کند تا در ازای در اختیار گذاشتن روحش ، از پدر و عشق دوران کودکی اش روکسانا محافظت کند اما پس از چندی درمی یابد فریب خورده و شبها تبدیل به موجودی هولناک و آتشین به اسم روح سوار می شود .

.............................................................................

عصر یک روز بهاری زیر باران، بی قرار
رد شدی از آخرین پیچ خیابان بهار
مثل گلبرگی عرق پوش از نوازش های شرم
طعنه میزد گونه ات حتی به نارنج و انار
پیش از این آری، اگر می دیدمت، این سال ها
رخنه در روحم نمی کرد این سکوت مرگبار
گفتمت بنشین برایم حرف تنهایی بزن
غیر عشق اینجا ندارد هیچ حرفی، اعتبار
بی تو تکرار خزانست و زمستان و ستم
بی تو تقویمم تهی از عید و نوروز و بهار
بی تعارف از دلت می آید ای خوب نجیب
بعد چنیدن روز و ماه و سال های آزگار
باز هم من باشم و تنهایی و دردی غریب
باز هم من باشم و شب پرسه های انتظار

 

 آنگاه که غرور کسی را له می کنی،
آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی،
آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی،
آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ،
آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی،
آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری ،
می خواهم بدانم،دستانت را بسوی کدام آسمان دراز می کنی
تا برای خوشبختی خودت دعا کنی؟.
بسوی کدام قبله نماز می گذاری که دیگران نگذارده اند

/ 0 نظر / 7 بازدید